You are currently viewing 2 LIPCA 2023 r. – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 LIPCA 2023 r. – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 lipca 2023

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 

 

 1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel. 511413002), bądź mailowy (rozeznajpow@gmail.com).

 

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

 

 1. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza.

 

 1. Podczas środowej Nowenny o godz. 17.30, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej, którą wzywamy również jako Umocnienie słabych i Cudowną Lekarkę w chorobach.

 

 1. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystanie ze spowiedzi.

 

 1. 5 sierpnia nasza parafia będzie gościła Pieszą Pielgrzymkę z Janowa Lubelskiego. Dlatego bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów do swego domy zgłosiły taką chęć w zakrystii.

 

 1. W ostatnią niedzielę sierpnia w naszym Sanktuarium odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 14.00 odbędzie się Msza święta a po niej, rodzinne świętowanie na placu koronacyjnym. Mówmy o tym i zapraszajmy innych. Przypomnę tylko, że już za trzy lata będziemy przeżywali 400 – lecie obecności Matki Bożej w Cudownym wizerunku w naszym sanktuarium. Dziękujemy już teraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, ale zapraszamy jeszcze innych do zaangażowani się albo też do wsparcia ofiarą. Wszystkim sponsorom i ofiarodawcom będziemy dziękować w czasie odpustu ze sceny.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z Zimnowody, OSP za organizację wczorajszego nabożeństwa fatimskiego.

 

 1. W piątek odbyło się spotkanie Rady parafialnej i sołtysów. W czasie spotkanie sporządzono protokół ze zbiórki pieniędzy na budowę toalet w Domu parafialnym. Wybrano także komitet odpowiedzialny za powstanie tej inwestycji i zarządzanie zebranymi funduszami. Bóg zapłać sołtysom za przeprowadzenie zbiórki i wam wszystkim, którzy wsparliście ten pomysł.

 

 1. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

 

 1. Wszystkim życzymy szczęśliwych wakacji i dobrego wypoczynku, ale pamiętajmy w modlitwie o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

 1. Leszek Biłas, proboszcz