WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
- Dzisiaj około godz. 16.30 w naszym Sanktuarium odbędzie się Koncert Laureatów Przeglądu Piosenki Religijnej. Bardzo serdecznie zapraszamy, aby także i w ten sposób uczcić 400- letnią obecność Matki Bożej w Bogorii.
- W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
- Ze względu na Peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego Msza święta wieczorna w czwartek o godz. 17.00.
- Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii w czwartek 21 maja. W ramach przygotowania do tego wydarzenia, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 będziemy przeżywać rekolekcje święte. Kandydaci do bierzmowania z klas VI,VII i VIII również uczestniczą w rekolekcjach. Bardzo serdecznie zapraszamy. W ostatni dzień rekolekcji, w środę od godz. 19.00 do 20.00 spowiedź święta. Nie ma lepszego przygotowania do przyjęcia Chrystusa Miłosiernego jak oczyszczenie swojego serca w sakramencie pokuty.
- Czwartek to dzień przyjęcia Chrystusa Miłosiernego do naszej parafii. O godz. 16.30 gromadzimy się na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Bogorii i oczekujemy na przybycie samochodu kaplicy. Zapraszam wszystkich parafian. Dzieci w strojach komunijnych, wszystkie grupy parafialne, Ministrantów, scholii, DSM, chóru, Legionu Maryi, GMOP, Róż Różańcowych, strażaków, harcerzy, Koła Gospodyń. Następnie w uroczystej procesji idziemy do kościoła, gdzie nastąpi powitanie. O godz. 17.00 uroczysta Msza święta sprawowana przez wszystkich kapłanów naszego dekanatu. Po Mszy świętej rozpocznie się czuwanie. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, o godz. 24.00 Msza święta i czuwanie według harmonogramu.
- W piątek o godz. 7.00 Msza święta i czuwanie. O godz. 9.00 Msza święta dla ludzi chorych i starszych. O godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 15.00. Następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza święta z aktem ofiarowaniem Bożemu Miłosierdziu. Po błogosławieństwie, modlitwa pożegnania i uroczyste odprowadzenie obrazu w stronę Kiełczyny do granicy parafii.
- Przeżywamy w naszej parafii w tym roku jubileusz 400-lecia obecności Matki Bożej w Bogorii. Z tej racji chciałbym wszystkich zaprosić w sobotę na godz.18.00 na Mszę świętą i Poetycki Hołd Bogoryjskiej Maryi a także na Wystawę Malarską: Oblicza Matki Bożej. Przybędą do naszego sanktuarium zaproszeni goście – poeci, aby oddać hołd Bogoryjskiej Pani. My też postarajmy się przyjść tego wieczoru do naszego kościoła, aby także w ten sposób uczcić Matkę Bożą, za Jej obecność pośród nas.
- W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pierwszy dzień odpustu w naszej parafii. Msze święte w tym dniu, o godzinie 9.00, 12.00 i 16.00. W kaplicy na Mostkach w niedzielę Mszy świętej o godz. 10.30. Uroczysta suma o godz. 12.00 połączona z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do udziału ministrantów, scholę, dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przeżywały w tym roku pierwszą Komunię w strojach komunijnych, kandydatów do bierzmowania, róże różańcowe, strażaków i wszystkich chętnych do zaangażowania się w liturgię odpustową. Bardzo proszę przygotować feretrony, obrazy i figury do procesji.
- W drugi dzień naszego odpustu w poniedziałek w Święto Matki Kościoła, Msze święte o godz. 9.00, 12.00 uroczysta suma z procesją i o godz. 18.00 w czasie której Ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy VIII. Próba dla młodzieży z tych klas w piątek o godz. 18.00
- Zachęcam, aby wszystkie domy naszej parafii zostały udekorowane na czas nawiedzenia. Można wystawić w oknie obraz, można także przed kościołem zakupić gotowe zestawy dekoracyjne, albo flagi. Chcemy także udekorować trasę przejazdu. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustalono, że trasę od ronda do kościoła dekoruje: ul. Staszowska, Polna, Południowa, Mała Wieś; od kościoła do Rynku włącznie: ul. Rynek, Sandomierska, Jędrusiów, Spacerowa, Tylna, Wilsona, Leśna; od Rynku do ul. Sportowej: ul. Opatowska, Ogrodowa, Sportowa, Osiedlowa Osiedle, Rakowska; Kościół i okolica (plac, brama, parking): ul. Kolejowa, Podlesie, Sołectwo Moszyny, Kol. Wysoki Małe, Łaziska. Droga w stronę Staszowa w Zimnowodzie dekoruje Zimnowoda i Rosołówka, Kolonia Bogoria wzdłuż drogi na Staszów. Mostki okolice kaplicy.
- Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne. Bóg zapłać panu sołtysowi z Bogorii i pani Reginie Bajur za zebranie składki na remont naszego domu parafialnego. Bóg zapłać wszystkim za złożone na ten cel ofiary. Rodziny, których nie było w tym czasie w domu, mogą taką ofiarę złożyć w kopercie na tacę, albo bezpośrednio w kancelarii.
- Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej: Maria Jurkowska, Justyna Radkowska, Mariola Sadłocha, Ewelina i Zbigniew Falasa, Władysław Domagała, Marek Machaj i Marcin Drzymalski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.ks. Leszek Biłas, proboszcz
