You are currently viewing 31 lipca 2022, OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 lipca 2022, OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 

 1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 

 1. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00.

 

 1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.

 

 1. W piątek 5 sierpnia nasza parafia będzie gościła Pieszą Pielgrzymkę z Janowa Lubelskiego. Dlatego bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów do swego domy zgłosiły taką chęć w zakrystii do środy.

 

 1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. W sanktuarium Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej tym razem w Zimnowodzie. O godz. 19.00 koło remizy Msza święta a następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę a także za indywidualne na remont naszej zakrystii.

Bóg zapłać p. Dominikowi Ramskiemu za wykonanie oświetlenia figury Matki Bożej Fatimskiej oraz panom: Markowi Machajowi i Arkadiuszowi Jurkowskiemu za serwis kosiarek.

 

 1. Bóg zapłać mieszkańcom os. Ujazd za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza: Izabela Pruś, Karolina Przybyłek, Teresa Główczyńska, Aleksander Brzyszcz, Danuta Wójcik, Małgorzata Szczepańska, Monika Woszczyńska, Sylwia Bąk, Agnieszka Winiarska, Małgorzata Gąsiorek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom sobotnim nowożeńcom.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz