You are currently viewing 14 sierpnia 2022, DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 sierpnia 2022, DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym.

 

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 

  1. 28 sierpnia w naszym sanktuarium będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia i 12. rocznicę koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej. To dzień rodzinnego świętowania z Maryją. Pierwszy piknik przy naszym sanktuarium. Rozpocznie się uroczystą Mszą świętą o godz. 14.00. W planie: występ Chóru Garnizonowego z Kielc, występ dzieci z Bogorii i Mostek. Atrakcje: dmuchańce, animacje dla dzieci, paintball, pokazy wozów strażackich i policyjnych, wata cukrowa, zakręcony ziemniak, kiełbaski z grilla, pyszne jedzenie przygotowane przez KGW Mostki, Kiełczyna i Moszyny. O godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór uwielbienia. Oprawa muzyczna: Diakonia uwielbienia – Posłańcy Miłości.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne: anonimowe: 1400 zł i 200 zł.

 

  1. Bóg zapłać parafianom z ul. Rakowskiej za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza: Krystyna Szczepańska, Agnieszka Podyma i Maria Utnik. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz