You are currently viewing 11 czerwca 2023 r. – X niedziela zwykła

11 czerwca 2023 r. – X niedziela zwykła

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

2. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla wszystkich organizatorów parafialnego Pikniku, z racji odpustu w ostatnią niedzielę sierpnia. 

3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Pocieszenia podczas Nowenny o godz. 17.30.

4. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza święta z poświęceniem wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

5. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. 

6. W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. 

7. W sobotę, 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopur w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antowiaka. Wstęp bezpłatny.

8. W każdą sobotę o godz. 21.00 w naszym Sanktuarium Apel Jasnogórski. Bardzo serdecznie zapraszamy.

9. W dniu 18.06.2023 będzie prowadzona kwesta na rzecz chorego Franka Szostaka, który potrzebuje naszej pomocy. Franek nie widzi na jedno oko, a na drugie tylko w 5%. Choroba zaczęła się od zwykłego zapalenia ucha, po czy stwierdzono zakrzepice zatok żylnych opony twardej. Chłopiec potrzebuje 100 000zl aby rozpocząć terapie wzroku w Niemczech. Walczymy o poprawienie wzroku w prawym oczku, aby Franek mógł funkcjonować miedzy rówieśnikami i był jak najmniej zależny od pomocy innych. Liczy na wasze wsparcie -komitet społeczny „Pomoc dla Franka”.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na prace remontowe w naszej kancelarii parafialnej.

 11. Bardzo serdecznie dziękuję  wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobą przygotowującym ołtarze, państwu za ofiarowanie brzózek, pani Sołtys i parafianom z Moszyn za posprzątanie kościoła, dekorację trasy procesji, dzieciom sypiącym kwiatki, ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, Dziewczęcej służbie Maryjnej, chórowi, scholii,  policji, ochotniczej straży pożarnej, a przede wszystkim wam za uczestnictwo i świadectwo wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom Gór Moszyńskich, Barabaszówki i Rogoźna.

ks. Leszek Biłas, proboszcz