You are currently viewing 10 kwietnia 2022, NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

10 kwietnia 2022, NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

 

  1. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

 

  1. W Wielką Środę od godz. 9.00 udamy się do chorych, którzy zostali zgłoszeni.

 

  1. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00. Po zakończonej adoracji droga krzyżowa ulicami naszej parafii do kaplicy – źródełka. Prosimy o przygotowanie poszczególnych stacji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, szczególnie o pokój w Ukrainie. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy, a harcerzy o towarzyszenie z pochodniami.

 

  1. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz.8.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie jutrzni połączonej z godziną czytań. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Wcześniej, o godz. 17.30 droga krzyżowa. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 23.00. Od godz. 22.00 adorację poprowadzi młodzież. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

 

  1. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 8.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie liturgii godzin – jutrzni połączonej z godziną czytań. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 9.00 do 12.00. Na Mostkach w kaplicy o godz. 10.30.

 

  1. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Proszę o przyniesienie świec. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte o godz. 8.00, 9.00 i 12.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 16.00.

 

  1. W poniedziałek wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym, czyli 9.00, 12.00 i 16.00.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Małej Wsi: Grażyna Pierścińska, Magdalena Lewczyk, Danuta Boś, Jolanta Pyza, Katarzyna Tomtas, Agnieszka Ścibisz, Katarzyna Śledź, Małgorzata Witkowska, Iwona Witkowska, Edyta Fulara. Bóg zapłać Pani Sołtys z Moszyn za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza i za ofiarę 350 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać także za anonimową ofiarę 200 zł na kościół. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom kandydatów do bierzmowania. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 12.30.

ks. Leszek Biłas, proboszcz