You are currently viewing 1 maja 2022, TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1 maja 2022, TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. W naszej parafii przeżywamy I Komunię świętą. Od jutra rodziców i dzieci zapraszam do uczestnictwa w Białym Tygodniu na godzinę 17.30.

 

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

 

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

 

 1. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki.

 

 1. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 9.00, 12.00 w intencji Ojczyzny i 16.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z nabożeństwem majowym.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek i w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godz.16.30

– w pierwsze soboty miesiąca od maja do października tego roku, będą się odbywały nabożeństwa fatimskie połączone z procesją. W najbliższą sobotę, pierwsze nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 następnie procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii (Staszowska, Rynek, Leśna, Południowa) zakończona apelem jasnogórskim. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego o 17.30.

 

 1. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Na Mszy świętej o godz. 12.00 rocznica I Komunii świętej.

 

 1. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za kwiaty do ołtarza, posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i za dar ołtarza. Bóg zapłać także nowożeńcom za kwiaty i troskę o kościół. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci rocznicowych.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które są przeznaczona jeszcze na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać także za ofiary indywidualne złożone w ostatnim tygodniu na remont zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za prace porządkowe wykonane w ostatnim tygodniu przy domu parafialnym: ks. Tadeusz, Wiesław Witkowski, Dariusz Dubiel, Grzegorz Sikora, Edmund Maciąg, Kazimierz Pyza i Marek Machaj.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz