You are currently viewing 18 kwietnia 2022, PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

18 kwietnia 2022, PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

 1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego.

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek przeżywaliśmy drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Bóg zapłać służbom porządkowym: policji, strażakom z Zimnowody i Bogorii. Dziękuję serdecznie harcerzom, wszystkim wspólnotom i grupom działającym w naszej parafii. Dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania, p. Ewie Kochanowskiej i p. Ewelinie Raban za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego i posprzątanie kościoła. Dziękuję wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać liturgicznej służbie ołtarza, scholi, chórowi, ks. Tadeuszowi, p. organiście. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

 

 1. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. W tym dniu z racji Oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Caritas Polska organizuje ogólnopolską akcję: „Dzień Dobra”. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

 

 1. W przyszłą niedzielę we wszystkich dekanatach naszej diecezji rozpocznie się Kongres Eucharystyczny. W ramach Kongresu w każdej parafii odbędą się całodobowe czuwania eucharystyczne. W naszym dekanacie uroczyste rozpoczęcie kongresu w parafii Niemirów w niedzielę, 24 kwietnia, o godz. 18.00. W naszej parafii czuwanie eucharystyczne będziemy przeżywać w dniach 26-27 kwietnia (wtorek-środa), połączone z procesją eucharystyczną. Poszczególne ulice i miejscowości naszej parafii, będą miały wyznaczoną godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program czuwania podamy w najbliższą niedzielę i będzie zamieszczony na stronie internetowej parafii. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie organizacyjne 22 kwietnia (piątek) po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w odnowienie kapliczki-źródełka z prywatnych środków finansowych: Marcin Adamczyk – Wójt Gminy Bogoria, radni z parafii: Danuta Sikora, Patrycja Dyduch, Grzegorz Snopek, jak również spoza parafii: Jolanta Wyrzykowska, Anna Stobnicka, Krzysztof Zieliński. Bóg zapłać także firmom, które przyczyniły się do odnowienia: Grupa PBI Sandomierz, Eurobudowa, usługi elektryczne Andrzej Pietrzyk.

 

 1. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ulicy Sandomierskiej.

 

 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

 

 1. W minionym tygodniu do wieczności odszedł +Roman Słota. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.30. Polecając go miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz