You are currently viewing 1 stycznia 2023 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1 stycznia 2023 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Dziś także przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Szczególnie prośmy o pokój na Ukrainie.

2.  W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na stoliku pod chórem są kadzidełka. Ofiara dobrowolna. Zapraszam, aby włączyć się w akcję Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wspierającą osoby bezdomne. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. 

4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Także i w naszej parafii. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 12.00. Pójdziemy ul. Południową i Rakowską do Rynku, gdzie wraz z trzema królami, oddamy pokłon Jezusowi. Przyjdźmy całymi rodzinami, by wspólnym kolędowaniem uczcić nowonarodzonego Jezusa. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. 

5. A w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po sumie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci. Do czwartku można zgłosić swój udział u ks. Radka. Bardzo zachęcam, do przyjścia na ten koncert.

6. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu od godz. 15.00: poniedziałek – Góry Moszyńskie (od Państwa Mazurkiewiczów) i Rogoźno; wtorek – Rosołówka (od p. Bąk) i Łaziska ( od p. Podymów); środa – Kolonia Bogoria (od Zimnowody) i Kolonia Bogoria (od p. Rajców); czwartek – Mała Wieś (od p. Pierścińskich) i Rynek; sobota od godz. 9.00 – Zimnowoda.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne. W ostatnim czasie złożono cztery anonimowe ofiary po 200 zł. Dzisiaj taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Kolonii Bogorii: Barbara Chynek, Jolanta Dyduch. Danuta Sałata i Władysława Chynek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Małej Wsi.

9. Poradnia Rodzinna działająca przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę zwierzeniową do Częstochowy, która odbędzie się 7 stycznia. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 9.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

10. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

ks. Leszek Biłas, proboszcz