You are currently viewing 15 PAŹDZIERNIKA 2023 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 PAŹDZIERNIKA 2023 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                        15 października 2023

 1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.
 2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza święta – serdecznie zapraszam!
 4. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30.
 5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Tego dnia przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.
 6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe a następnie Msza święta.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się spotkanie animatorów Grup Modlitwy Ojca Pio z naszej diecezji.
 8. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne. Bóg zapłać Panu sołtysowi z Mostek za zebrani składki na wywóz śmieci z cmentarza. Zebrano 1270 zł. Bóg zapłać Róży różańcowej z Zimnowody za ofiarę 1000 zł. na obrus do ołtarza św. Anny.
 10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Kolejowej. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z os. Ujazd.

 Leszek Biłas, proboszcz