You are currently viewing 12 lutego 2023 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lutego 2023 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                        12 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. 

3. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

4. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30.

 5. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

7. Przypominamy i zapraszamy wszystkie dzieci w każdą niedzielę na wspólne śpiewanie przed Mszą świętą o godz. 12.00.

 8. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na ogrzewanie kościoła. Zebrano 2 357 zł.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Południowej: Janina Łokieć, Małgorzata Trybuszkiewicz, Regina Bajur, Krystyna Dróżdż, Maria Palkowska i Aleksandra Snopek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Kolejowej.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Genowefa Kowalska,+ Marianna Stefańska, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 i + Maria Gołebiowska, pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Polecając ich miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz