You are currently viewing 19 lutego 2023 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lutego 2023 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           19 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. 

2. Dzisiaj ofiarę do puszki można złożyć na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

3.We wtorek o godz. 17.00 na Mszy świętej poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci i rodziców klas III.

4. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na Mostkach Msza św. o godz.16.00. Taca  tego dnia przeznaczona jest na Caritas. Na godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. 

6. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. A o godz. 16.30 nabożeństwo i modlitwa przez wstawiennictwa św. Ojca Pio. Zapraszam Grupę Modlitwy Ojca Pio i wszystkich czcicieli.

7. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15.00 do 16.00. W tym czasie możliwość spowiedzi. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 280 zł na remont zakrystii parafianom z ul. Kolejowej: Helena Kucemska, Krystyna Janda, Anna Sobolewska, Marzena i Julka Popek, Klaudia Samurajczyk i Adam Płonka. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z os. Ujazd.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: + Mariannę Stefańską, + Marię Gołębiowską. + Danutę Dubiel. Miłosiernemu Bogu polecajmy także + Lidię Kuczma, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Ks. Leszek Biłas, proboszcz