You are currently viewing 4 LUTEGO 2024 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

4 LUTEGO 2024 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            4 lutego 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…
  1. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
  1. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.
  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30.
  1. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  1. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania: środa, godz. 17.00 klasy VI; czwartek, godz. 16.30 klasy VII i piątek, godz. 17.00 klasy VIII.
  1. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, czyli w sumie już niebawem.
  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się dodatkowa Masza święta o godz. 10.30 w intencji mieszkańców naszego miasta, z racji odzyskania przez Bogorię praw miejskich.
  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z Kolonii Bogoria: Barbara Chynek, Władysława Chynek, Danuta Dyl, Jolanta Dyduch, Zofia i Zbigniew Wróblewscy i Patryk Pańczyk. Bóg zapłać także rodzicom dzieci komunijnych za rozebranie dekoracji świątecznych. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Małej Wsi.
  1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy + Pawła Różalskiego. W jego intencji módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …

 Leszek Biłas, proboszcz