You are currently viewing 19 marca 2023 – CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 – CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          19 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. 

2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 tego dnia będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30. 

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. To dzień, kiedy zanosimy nasze modlitwy do Boga przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Zapraszam wszystkich czcicieli i Grupę Modlitwy Ojca Pio.

5. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 Droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17.00 Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. W najbliższy piątek o godz. 17.00 to właśnie młodzież naszego liceum poprowadzi rozważania drogi krzyżowej a także zadba o oprawę muzyczną tego nabożeństwa. Msza święta w tym dniu po drodze krzyżowej ok. godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy kandydatów do bierzmowania (klasy VI,VII i VIII), młodzież i dorosłych. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00, następnie Msza święta.

6. W piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. W tym roku 10 września w Markowej odbędzie się uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów.

7. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu nasza parafia będzie przeżywała spowiedź wielkanocną. Od godz. 10.00 – 12.00 i po południu od godz. 15.00 – 17.00. W kaplicy na Mostkach od godz. 16.00. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00.

8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani  mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę. 

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę 240 zł. parafianom z ul Opatowskiej i Sportowej: Ewa Wiśniewska, Genowefa Chmielowiec i Czesław Taras. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Ogrodowej i Tylnej.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom: Kolonia Wysoki Małe 340 zł, Koło Żywego Różańca MBNP 400 zł.

ks. Leszek Biłas, proboszcz