You are currently viewing 26 marca 2023 – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023 – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                               26 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a po niej Msza Święta.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 16.15.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

5. W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, a dla dorosłych o godz. 17.00.

6. Wczoraj odbyła się u nas spowiedź wielkanocna, jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał, zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. 

7. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

8. Społeczność Liceum Ogólnokształcącego zaprasza na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o godz. 18.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Bogorii. Zapraszamy.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego 200 zł., parafianom z ul. Ogrodowej i Tylnej: Krystyna Buba, Henryka Snopek, Krystyna Zawolik, Anna Siwek, Anna Wojtas, Ewelina Łoch i Grażyna Buba. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Spacerowej.

10. Proszę w zakrystii zgłaszać chorych, którzy chcieliby  przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.  

11. Bóg zapłać za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza i za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

ks. Leszek Biłas, proboszcz