You are currently viewing 7 maja 2023 – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

7 maja 2023 – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                       7 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. W naszej parafii przeżywamy I Komunię świętą. Od jutra rodziców i dzieci zapraszam do uczestnictwa w Białym Tygodniu. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta.

2. Poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. 

3. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a następnie Masza św. i spotkanie.

4. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. 

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

7. Przypominam, że w naszym kościele w maju w tygodniu odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 15.30. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

8. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za kwiaty do ołtarza, posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i za dar ołtarza. Bóg zapłać także nowożeńcom za kwiaty i troskę o kościół  W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci rocznicowych.

9. Bóg zapłać za ofiary składne na tacę i te indywidualne na prace remontowe w kancelarii parafialnej: 300 zł., 160 zł., 100 zł.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: + Genowefa Lech i + Wacława Nowak. Polecając je Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz