You are currently viewing 9 stycznia 2022, NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

9 stycznia 2022, NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

 1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. W piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacji NSPJ.

 

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w modlitwie kolędowej w świątyni. W tym tygodniu zapraszamy również w ramach kolędy rodziny z poszczególnych części naszej parafii na Mszę świętą o godz. 17.00 i nabożeństwo w czasie którego nastąpi zawierzenie rodzin i błogosławieństwo indywidualne każdej rodziny Najświętszym Sakramentem. Będzie też poświęcenie wody, którą później pokropimy nasze domy. Rodziny będą mogły według własnego uznania złożyć ofiarę-kolędę na rzecz remontu zakrystii w naszym sanktuarium.
 • poniedziałek, 10 stycznia – Mała Wieś oraz Bogoria, ul. Spacerowa i Tylna
 • wtorek, 11 stycznia – ul. Rakowska i Osiedle
 • środa, 12 stycznia – Rynek, ul. Opatowska, Sportowa i Ogrodowa
 • czwartek, 13 stycznia – ul. Wilsona, Kolejowa, Południowa i Leśna
 • piątek, 14 stycznia – ul. Sandomierska, Jędrusiów, Staszowska i Polna

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę na ogrzewanie kościoła. Zebrano 2744 zł. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.

 

 1. Za tydzień na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie opłatkowe zapraszam wspólnoty naszej parafii: Radę Parafialną, Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, Grupę Modlitwy Ojca Pio, Legion Maryi, Chór, Scholę.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z ul. Rakowskiej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 280 zł: Barbara Michalska, Elżbieta Utnik, Maria Adamus, Wiktoria Krzemińska, Tomasz Krzemiński i Waldemar Michalski. Bóg zapłać Robertowi Łochowi i Hubertowi Jurkowskiemu za naprawienie oświetlenia na choince przed kościołem. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Opatowskiej i Sportowej.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz