You are currently viewing 18 LUTEGO 2024 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 LUTEGO 2024 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                    18 lutego 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

  1. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

  1. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16.00; dorosłych na godz.17.00.

  1. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

  1. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

  1. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

  1. W czwartek, jak zawsze, od godz. 16.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W czasie Wielkiego Postu nie będzie Adoracji w piątki, z wyjątkiem pierwszego piątku, kiedy to Adoracja będzie przez cały dzień. Zapraszam chętne małżeństwa, aby już teraz zapisywać się na poszczególne godziny adoracji.

  1. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli ofiarą do puszki wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Sandomierskiej: Małgorzata Stępień, Katarzyna Łasisz, Edyta i Paweł Krzemińscy. Bóg zapłać także scholii za przygotowanie dekoracji przed ołtarzem. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Jędrusió

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz