You are currently viewing 22 PAŹDZIERNIKA 2023 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 PAŹDZIERNIKA 2023 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                         22 października 2023

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.
  2. Wczoraj w naszym sanktuarium gościliśmy animatorów Grup Modlitwy Ojca Pio z całej naszej diecezji. Bóg zapłać Grupie Modlitwy z naszej parafii za organizację spotkania.
  3. W środę gromadzimy się w kościele na Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia.
  4. W czwartek i piątek od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  6. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że w tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 15.30. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  7. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
  8. Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza do włączenia się w ZBIÓRKĘ ODZIEŻY DLA OSÓB UBOGICH. Taka zbiórka odzieży odbędzie się także w naszej parafii: piątek po wieczornej Mszy świętej; sobotę w godzinach od 9.00 – 10.00 oraz po Mszy świętej wieczornej; w niedzielę po każdej Mszy świętej. W kaplicy na Mostkach po Mszy świętej w niedzielę i w szkole na Mostkach w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 – 14.00.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę a także te indywidualne: jedna ofiara 100 zł. Bóg zapłać Panu sołtysowi z Bogorii za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza. Zebrano 290 zł. Bóg zapłać Wspólnocie dla Intronizacji za ofiarę 1000 zł. na rzecz naszego sanktuarium,
  10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z os. Ujazd: Katarzyna Domagała, Izabela Pruś, Barbara Kansy, Renata Jaros, Małgorzata Gąsiorek, Sylwia Bąk, Małgorzata Szczepańska, Mariusz Główczyński, Mateusz Trybuszkiewicz, Elżbieta i Aleksander Brzyszcz. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Rosołówki Pierwszej.

Leszek Biłas, proboszcz