You are currently viewing 17 MARCA 2024 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2024 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                        17 marca 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

 1. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Jutro w naszej parafii spowiedź święta, która daje nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. Spowiedź od godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

 

 1. Dziś wieczorem na godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.00.

 

 1. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. O godz. 17.00 na Mszy świętej poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30. W środę także spotkanie dla uczniów klasy VIII o godz. 17.30.

 

 1. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

 

 1. Społeczność LO imienia Jana Pawła II w Bogorii, zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w niedzielę 24 marca o godz. 18.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Bogorii.

 

 1. Proszę w zakrystii zgłaszać chorych, którzy chcieliby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.

 

 1. W dniach 23-24 marca w Sulisławicach odbędzie się pielgrzymka trzeźwości. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Koncert zespołu UFAM dzisiaj o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Kolejowej: Henryka Obcowska, Anna Sobolewska, Zbigniew Kucębski, Julia i Marzena Popek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z os. Ujazd. Bóg zapłać także za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Panu Robertowi Łoch za wszelkie prace wykonywane koparką. Dziękuję Panu Sołtysowi z Bogorii za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza.

 

 1. Jutro o godz. 13.00 pogrzeb + Sławomira Sadłocha. Polecając go Miłosierdzi Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ks. Leszek Biłas, proboszcz