You are currently viewing 21 maja 2023 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 maja 2023
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę. O godz. 15.00 rozpocznie się adoracja koronką do Miłosierdzia Bożego. O 15.30 nabożeństwo majowe. O godz. 16.00 Msza święta w czasie której Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy VIII. Od godz. 17.00 dalszy ciąg adoracji zakończony apelem jasnogórskim o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy do szczególnej modlitwy w czasie nowenny w intencji powołań.

 

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

 

 1. We wtorek 23 maja nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do św. Ojca Pio. Zapraszam Grupę Modlitwy Ojca Pio i wszystkich czcicieli.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela.

 

 1. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.

 

 1. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

 

 1. W sobotę przed odpustem, po wieczornej Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Odpust możemy zyskać i ofiarować go za zmarłych, wtedy kiedy jesteśmy pojednani z Bogiem, kiedy możemy przyjąć Komunię świętą. Dlatego zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Codziennie możemy skorzystać ze spowiedzi, pół godziny przed Mszą świętą.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pierwszy dzień odpustu w naszej parafii. Msze święte w tym dniu, o godzinie 9.00, 12.00 i wieczorna Msza św. o godz. 16.00. W kaplicy na Mostkach w niedzielę Msza święta o godz. 10.30. Uroczysta suma o godz. 12.00 połączona z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do udziału ministrantów, scholę, dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przeżywały w tym roku pierwszą Komunię w strojach komunijnych, bierzmowanych, róże różańcowe,  strażaków i wszystkich chętnych do zaangażowania się w liturgię odpustową. Bardzo proszę przygotować feretrony, obrazy i figury do procesji.

 

 1. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

 

 1. Z racji zbliżającego się odpustu, proszę zrobić porządek na cmentarzu przy grobach swoich bliskich zmarłych.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na prace remontowe w kancelarii parafialnej.

 

 1. Bóg zapłać rodzicom kandydatów do bierzmowania za zrobienie porządków wokół kościoła i w kościele, za kwiaty do ołtarza i ofiarę na rzecz parafii. Bóg zapłać także za przygotowanie w tym roku dekoracji na Święta Wielkanocne, zakupienie potrzebnych materiałów. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Podlesia.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Wacław Sadłocha. Polecając go Miłosierdzi Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…