You are currently viewing 1 STYCZNIA 2024 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 STYCZNIA 2024 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI                     1 stycznia 2024

Uroczystość

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. „W imię Boże” rozpoczynamy Rok Pański 2024: ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy Dobremu Bogu przez ręce Jego i naszej Matki, Maryi. Pragniemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz błogosławieństwo Boże. Słowa błogosławieństwa Aaronowego z pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty:

„Niech Was Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską.

Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.

  1. Dzisiejszą liturgię rozpoczęliśmy hymnem [Podczas dzisiejszej liturgii śpiewaliśmy hymn] Veni Creator Spiritus, albowiem dziś za jego pobożne i publiczne odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego. Aby zadość uczynić wszystkim warunkom jego otrzymania, módlmy się wspólnie w intencjach papieskich…

  1. Dzisiaj również przeżywamy Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, [szczególnie w Ukrainie], modlitwa o pokój w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia.

  1. Program Kolędy: wtorek – Łaziska; środa – Kolonia Bogoria; czwartek Rogoźno; piątek – Góry Moszyńskie i Rosołówka.

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Odwiedziny chorych parafian w pierwszą sobotę lutego.

  1. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań. Zaś w przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia.

  1. Jeszcze raz wszystkim Parafianom i Gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby Dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

 

Leszek Biłas, proboszcz