You are currently viewing 29 stycznia 2023 – 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2023 – 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 9.00, 12.00 i 16.00. Legion Maryi w tym dniu będzie przeżywał 12 rocznicę powstania. Uroczysta Msza święta o godz. 12.00.

3. Dnia 2 lutego w Kościele Powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w naszej diecezji odbędą się w Opatowie w klasztorze Ojców Bernardynów pod przewodnictwem Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Zachęcamy do modlitwy w intencji osób konsekrowanych. 

4. W dniach 4 – 5 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach odbędzie się pielgrzymka sadowników i ogrodników. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie w niedzielę 5 lutego o godz. 12.30. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

6. W naszym kościele w pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00. A w pierwszą sobotę przed Mszą Świętą o godz. 16.15 zapraszam na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

7. W piątek z racji wspomnienia św. Błażeja, na Mszy świętej wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę 320 zł. parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej: Ewelina Falasa, Maria Jurkowska, Bożena Domagała, Jolanta Machaj, Małgorzata Tokarska, Zbigniew Falasa i Marek Machaj. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Leśnej i Wilsona. Prosimy także rodziców dzieci komunijnych o rozebranie dekoracji świątecznych.

Ks. Leszek Biłas, proboszcz