You are currently viewing 28 STYCZNIA 2024 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 STYCZNIA 2024 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         28 stycznia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

 

 1. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 

 1. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00, 12.00 i 16.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej.

 

 1. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

 

 1. W piątek na godz. 16.00 zapraszam na Mszę świętą i spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców.

 

 1. Przypominam, że w naszej diecezji trwa Rok Rodziny, dlatego też w naszej parafii w każdy pierwszy piątek miesiąca będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Małżeństwo, które chciałoby podjąć jakąś jedną wybraną godzinę adoracji w tym dniu, proszę o zgłoszenie w zakrystii, w kancelarii, albo telefonicznie.

 

 1. W ramach roku rodziny istnieje też możliwość objęcia modlitwą małżeństwa zagrożonego rozpadem.

 

 1. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie oraz parafia św. Floriana w Stalowej Woli organizuje Walentynkowy Dzień Małżeński. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Dnia 3 lutego w kościele Świętego Ducha w Sandomierzu odbędzie się wykład pt. „Rodzina kolebką powołań kapłańskich”.

 

 1. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranną Mszę odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca, zatem przed Mszą wieczorną wspólnie odmówimy modlitwę różańcową.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Zimnowody: Wiesława Stępień, Ewelina Kucharczak, Stanisława Rzepa, Małgorzata Rzepa, Beata Tutak, Zofia Dyduch, Małgorzata Lech, Paweł Rzepa, Tadeusz Sankiewicz. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Kolonii Bogorii.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 2. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:00.
 3. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy + Stanisława Popka. Polecając go miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Leszek Biłas, proboszcz