You are currently viewing 2 października 2022, DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 października 2022, DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Po Mszy świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 

 1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

 

 1. Msza święta w tygodniu o godz. 7.00 rano i wieczorem o 17.00.

 

 1. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

 1. We wtorek na godz. 16.30 zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VII i ich rodziców.

 

 1. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W środę na godz. 16.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VI. Kandydaci przynoszą wypełnione deklaracje.

 

 1. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 15.30. W tym czasie spowiedź.

 

 1. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Dzieci przynoszą różańce, które zostaną poświęcone.

 

 1. W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się spotkanie animatorów Grup Modlitwy Ojca Pio z naszej diecezji. O godz. 10.00 rozpoczęcie, następnie konferencja, różaniec i ok. godz. 12.00 Msza święta.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom: Anita Pabian-Zawolik, Krystyna Zawolik, Anna Siwek, Jadwiga Ciepiela, Ewelina Łoch, Krystyna Buba, Henryka Snopek. Bóg zapłać pani Ewelinie Raban za ubranie ołtarza kwiatami. W tym tygodniu troskę o kościół powierzmy parafianom z ul. Spacerowej.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz