You are currently viewing 24 kwietnia 2022, DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24 kwietnia 2022, DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

 

 1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej ofiary składane do puszki przeznaczone są na działalność Caritas naszej diecezji.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.

 

 1. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 18.00 Msza święta, która rozpocznie całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach Kongresu Eucharystycznego. Program czuwania tutaj.

 

 1. W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 Msza święta i spotkanie dla dzieci z klasy IV i ich rodziców w ramach przygotowania do rocznicy I Komunii świętej.

 

 1. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W tym dniu maturzyści będą przeżywać uroczyste zakończenie szkoły. O godz. 9.00 Msza święta w intencji maturzystów. Zapraszamy maturzystów, rodziców i wychowawców.

 

 1. W sobotę o godz. 9.30 spowiedź przed I Komunią świętą. Zapraszam dzieci, rodziców, chrzestnych.

 

 1. W niedzielę o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego na Mszy świętej o godz. 9.00.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę 380 zł. parafianom z ul. Sandomierskiej: Renata Różalska, Dominika Różalska, Małgorzata Stępień, Edyta i Rafał Krzemińscy, Katarzyna Łasisz, Elżbieta Radkowska i Maria Kozłowska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na remont zakrystii: jedna ofiara 400 zł; trzy ofiary po 200 zł i dwie ofiary po 100 zł.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 w GOK w Bogorii zebranie dla mieszkańców gminy Bogoria. Zebranie będzie dotyczyć obowiązku wymiany kotłów na ekologiczne, drastycznych podwyżek cen opału i prądu oraz zasad rozliczania nadwyżek z przydomowych elektrowni słonecznych.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: + Zofia Wielgus. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.30. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 ks. Leszek Biłas, proboszcz