You are currently viewing 15 maja 2022, PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

15 maja 2022, PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

  1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.

 

  1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30. W środę zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

 

  1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

  1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

 

  1. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.), w niedziele – 15.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne złożone na remont naszej zakrystii.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarza i ofiarę 180 zł. parafianom z ul. Jędrusiów: Ewa Krzyżanowska, Ewa Rożek, Zdzisława Feledyn, Ilona Barańska, Maria Różalska, Elżbieta Duchlińska, Janina Wójtowicz i Bożena Krzyżanowska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej.

 

  1. Parafia św. Bartłomieja w Staszowie w lipcu organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Więcej informacji w zakrystii i w gablocie.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.

ks. Leszek Biłas, proboszcz