You are currently viewing 11 grudnia 2022 – III niedziela Adwentu

11 grudnia 2022 – III niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                           11 grudnia 2022

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. 

2. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. 

3. Msza święta roratnia w naszym sanktuarium codziennie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

5. W czwartek spowiedź parafialna, od godz. 10.00 -12.00 i od 15.00 – 17.00. W kaplicy na Mostkach od 16.00 – 17.00.

6. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

7. W sobotę, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. 

8. Po Mszach Świętych można nabyć kalendarze, nasze parafialne i  świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy. 

9. Proszę o zgłoszenie w zakrystii osób chorych i starszych, którzy chcieliby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i Eucharystii. 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na ogrzewanie kościoła.. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę i te indywidualne. 

11. W tym tygodniu organista rozniesie opłatki: poniedziałek – Bogoria ul. Wilsona i Staszowska do kościoła; wtorek – ul. Kolejowa i Południowa; środa – ul. Osiedlowa, Osiedle i Rakowska; czwartek – ul. Tylna, Spacerowa, Ogrodowa, Opatowska i Sportowa; piątek – ul. Sandomierska, Jędrusiów, Staszowska i Polna; sobota – ul. Leśna i Rynek.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Zimnowody: Wiesława i Zbigniew Stępień, Dorota Gul i Małgorzacie Pawłowi Piotrowi Jakubowi Rzepa. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Zimnowody pozostałe numery.

13. Bóg zapłać za wykonanie pewnych prac na rzecz naszej parafii Panu Robertowi Łochowi i Markowi Machajowi.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

15. W środę o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb + Danuty Szafrańskiej. Módlmy się w jej intencji: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie… 

ks. Leszek Biłas, proboszcz