You are currently viewing 3 MARCA 2024 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 MARCA 2024 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 3 marca 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa po Mszy świętej o godz. 17.00. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci, o godz. 16.00.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30.

 

 1. W czwartek od godz.16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i ich rodziców – w czwartek o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI i VII zostanie zrealizowane przez uczestnictwo we Mszy świętej z ks. Biskupem w czasie wizytacji w piątek o godz. 17.00 oraz w Drodze Krzyżowej, którą odprawimy po niej.

 

 1. W piątek naszą parafię odwiedzi ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz. Będzie to wizytacja kanoniczna. Ks. Biskup będzie chciał odwiedzić szkoły na terenie naszej parafii. O godz. 13.15 odbędzie się wizyta w kaplicy na Mostkach. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych tej kaplicy na krótką modlitwę i spotkanie. O godz. 15.00 wizyta na cmentarzu parafialnym. Również zapraszam parafian na modlitwę Anioł Pański w intencji naszych zmarłych. Spotkamy się przy grobie ks. Andrzeja Wierzbickiego. O godz. 15.15 na plebani spotkanie z Radą Parafialną. Na godz. 16.30 zapraszam do kościoła wszystkie grupy parafialne (Legion Maryi, Chór, GMOP, Róże Różańcowe, Intronizację, scholę, DSM, ministrantów, SKC, harcerzy, strażaków, Krąg biblijny, Radę Parafialną) na spotkanie z ks. Biskupem. A o godz. 17.00 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa i Droga Krzyżowa zakończona błogosławieństwem. Bardzo serdecznie zapraszam.

 

 1. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne.

 

 1. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach.

 

 

 

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, są one przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Dziękuję serdeczne za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i prace przy plebani, parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej: Ewelina Falasa, Jolanta Machaj, Maria Jurkowska, Justyna Radkowska, Małgorzata Drzymalska, Zbigniew Falasa, Jacek Paprocki, Łukasz Jagodziński. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Południowej i Leśnej. Dziękuję także Małgorzacie, Pawłowi i Piotrowi Rzepa za praca porządkowe w domu parafialnym.

 

 1. W piątek pożegnaliśmy + Kazimierę Fudalewską. Polecając ją miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
  Ks. Leszek Biłas, proboszcz