You are currently viewing 19 czerwca 2022, DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 czerwca 2022, DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. W dniach 20-26 czerwca Diecezjalny Kongres Eucharystyczny.

 

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 Msza święta połączona z procesją. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie oktawy. O godz. 18.00 Msza święta z poświęceniem wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. W tym dniu stacja kongresowa we wszystkich parafiach naszej diecezji. Po Mszy świętej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

 

 1. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

 1. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne: dwie ofiary po 200 zł.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiatki, ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, Dziewczęcej służbie Maryjnej, chórowi, policji, ochotniczej straży pożarnej, a przede wszystkim wam za uczestnictwo i świadectwo wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z ul. Południowej z posprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarza i ofiarę 200 zł na remont zakrystii: Regina Bajur i Janina Łokieć. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do domu Ojca +Piotr Łoch. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Niech dobry Bóg przyjmie go do niebieskiej ojczyzny. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz