You are currently viewing 26 lutego 2023 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 lutego 2023 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   26 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza święta.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. W tym dniu przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

4. W czwartek w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. 

5. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 15.00. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, a dla dorosłych o godz. 17.00. Msza święta wieczorna w tym dniu po drodze krzyżowej. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej, do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

6. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 16.15.

7. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”. To też pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Taca na ogrzewanie kościoła.

8. W następną niedzielę na Mszę św. na godz. 12.00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VIII. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.

9. W najbliższą niedzielę o godz. 17.30 w naszym sanktuarium odbędzie się koncert zespołu Ufam. Zespół wykona własne kompozycje muzyczne oparte na tekstach Pisma Świętego. Będzie to dobra okazja do zastanowienia się nad swoim życiem w świetle Słowa Bożego i posłuchania dobrej muzyki. Zapraszamy.

10. W  każdą niedzielę, od dzisiaj, dzieci uczestniczący we Mszy św. o godz. 12.00 otrzymają obrazek z tekstem Ewangelii i z zadaniem do wykonania w domu. W następną niedziele jeśli przyniosą ten obrazek i wrzucą do koszyczka, wezmą udział w losowaniu nagrody.

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, ofiarę 260 zł. i za zakupienie potrzebnych rzeczy do sprzątania, parafianom z os. Ujazd: Izabela Pruś, Renata Jaros, Sylwia Bąk, Małgorzata Szczepańska, Iwona Witkowska, Martyna Snopek, Anita Orzechowska, Małgorzata Gąsiorek, Teresa Główczyńska, Barbara Kanty, Mateusz Trybuszkiewicz i Aleksander Brzyszcz. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul Rakowskiej (od Rynku do torów).

12. W miniony tygodniu pożegnaliśmy + Henryka Ciepielę. Miłosierdziu Bożemu polecamy także + Bożenę Rożek, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz