You are currently viewing 30 października 2022 – Uroczystość Poświęcenia Kościoła

30 października 2022 – Uroczystość Poświęcenia Kościoła

1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. 

2. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. 

3. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych, także o godz. 16.30 koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą za zmarłych a następnie Msza święta.

4. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

 

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

6. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi.

7. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.15 – serdecznie zapraszamy! 

8. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

9. W niedzielę nasz dekanat ma nocne czuwanie na Jasnej Górze, które rozpocznie się o godz. 21.00 apel jasnogórski. Zapraszamy zatem na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy do środy.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i za indywidualne na rzecz naszego sanktuarium.

11. W piątek 4 listopada o godz. 18.00 w GOK w Bogorii odbędzie się Koncert Charytatywny „Harcerze i Przyjaciele” dla Michała Podymy. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Michała.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Podlesia: Teresa Wojnarowska, Dorota Gałczyńska, Urszula Karwacka, Emilia i Bogusław Pałka, Stanisław Maruszewski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Moszyn od nr 1 do 23.

13. Na zakończenie módlmy się za zmarłą Stanisławę Sadłocha, która w ostatnim tygodniu odeszła do wieczności. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …

ks. Leszek Biłas, proboszcz