You are currently viewing 8 maja 2022, CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

8 maja 2022, CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

 

 1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek klasa VII, wtorek klasa VI, środa klasa VIII.

 

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

 

 1. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. O godz. 21.00 apel jasnogórski.

 

 1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.), w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty dla Matki Bożej rodzicom dzieci rocznicowych. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Jędrusiów.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i za anonimowe ofiary na remont zakrystii.

 

 1. Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje na terenie Diecezji akcję Paczka dla Ukrainy. Polega ona na pomocy rodziny z Polski rodzinie na Ukrainie. Pakunek nie może przekraczać 18 kg i musi zawierać wszystkie produkty z listy – jest to swego rodzaju „paczka przetrwania” z najważniejszymi artykułami, niezbędnymi w każdym domu. Paczkę może przygotować też kilka rodzin. Więcej informacji na plakacie i w zakrystii.

 

 1. Trwają zapisy na oazowe rekolekcje wakacyjne dla dzieci po czwartej klasie i młodzieży z naszej diecezji. Więcej informacji na plakacie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz