You are currently viewing 9 lipca 2023 r. – XIV Niedziela Zwykła

9 lipca 2023 r. – XIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 lipca 2023

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel. 511413002), bądź mailowy (rozeznajpow@gmail.com).

 

  1. Podczas środowej Nowenny o godz. 17.30, modlimy się w intencjach całej naszej parafialnej wspólnoty.

 

  1. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
    i możliwość skorzystanie ze spowiedzi.

 

  1. 5 sierpnia nasza parafia będzie gościła Pieszą Pielgrzymkę z Janowa Lubelskiego. Dlatego bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów do swego domy zgłosiły taką chęć w zakrystii.

 

  1. W ostatnią niedzielę sierpnia w naszym Sanktuarium odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 14.00 odbędzie się Msza święta a po niej, rodzinne świętowanie na placu koronacyjnym. Mówmy o tym i zapraszajmy innych. Przypominamy, że już za trzy lata będziemy przeżywali 400 – lecie obecności Matki Bożej w Cudownym wizerunku w naszym sanktuarium. Dziękujemy już teraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, ale zapraszamy jeszcze innych do zaangażowania się.

 

  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kwiaty sobotnim nowożeńcom. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom Rosołówki.

 

  1. Wszystkim życzymy szczęśliwych wakacji i dobrego wypoczynku, ale pamiętajmy w modlitwie o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.