You are currently viewing 3 kwietnia 2022, PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwietnia 2022, PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego. Nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.00 i Msza święta z nauką ogólną. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Za tydzień taca przeznaczona na prace remontowe. Otrzymaliśmy pozwolenie na prace remontowe w zakrystii.

 

  1. W środę, 6 kwietnia, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona modlitwą w intencji nowych powołań do służby w Kościele i Msza święta.

 

  1. W piątek o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci.

Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

O godz. 17.30 droga krzyżowa i Msza święta. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.

 

  1. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę 210 zł na kwiaty do grobu Pańskiego parafianom z Kolonii Bogoria: Eryk Obitko, Zdzisława i Edward Wróblewscy, Barbara Chynek, Jolanta Dyduch, Dorota i Władysław Jaworscy. Bóg zapłać także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: parafianom z Małej Wsi (200 zł), Róży Różańcowej MBNP z Bogorii (300 zł), i Róży Różańcowej MB Pocieszenia z Bogorii (200 zł).

W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Małej Wsi.

 

  1. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne.

 

  1. Proszę w zakrystii zgłaszać chorych, którzy chcieliby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

ks. Leszek Biłas, proboszcz