You are currently viewing 4 grudnia 2022 – II niedziela Adwentu

4 grudnia 2022 – II niedziela Adwentu

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                               4 grudnia 2022

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Jest to też Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 7.00.

5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. W tym dniu na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną (DSM), ministrantów i scholę.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

7. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

8. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszej parafii  Msze Święte o godz. 7.00, 12.00 i 17.00.  Na Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. 

9. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00: poniedziałek – klasa VI i VII; środa – klasa VIII. Obecność obowiązkowa.

10. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

11. W tym tygodni pobłogosławione opłatki Pan Organista zaniesie do naszych domów: poniedziałek – Kolonia Bogoria pod lasem; wtorek – Łaziska i Rosołówka, od Łazisk do Zimnowody; środa – Kolonia Bogoria; czwartek – Góry Moszyńskie, Wólka Łaziska i Rosołówka do Kolonii Bogoria; piątek – Barabaszówka i Moszyny; sobota – Zimnowoda.

12. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na ogrzewanie kościoła.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Rosołówki: Małgorzata Kalota, Elżbieta Iskra, Maciej Czapla i Dariusz Kondek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Zimnowody od Rosołówki do głównej drogi.

14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy + Krzysztofa Mazurkiewicza. Módlmy się w jego intencji: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ks. Leszek Biłas, proboszcz