You are currently viewing 1 PAŹDZIERNIKA 2023 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 PAŹDZIERNIKA 2023 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    1 października 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś pierwsza niedziela października. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.30. Msza święta w tygodniu o godz. 7.00 rano i wieczorem o 17.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
  2. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
  3. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30 połączona z nabożeństwem różańcowym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek i piątek od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. W tym tygodniu o godz. 16.30 spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: środa klasa VI; czwartek klasa VII i piątek klasa VIII.
  7. W sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To pierwsza sobota miesiąca i ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. O godz. 17.00 Msza święta, a następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszej parafii. Przejdziemy ulicą: Staszowską, Rynek, Leśną i Południową. Na Mszy świętej w tym dniu poświęcenie różańców, dla dzieci przygotowujących się do Pierwsze Komunii świętej. Zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii, strażaków i harcerzy. Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajmy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Na to nabożeństwo weźmy ze sobą świece.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Południowej: Maria Palkowska, Anna Maj, Maria Sadłocha, Małgorzata Trybuszkiewicz, Regina Bajur i Bogusława Kozioł. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Leśnej i Wilsona.
  9. W sobotę we Włostowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Stanisławę Zarzycką. Polecając ją miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

Leszek Biłas, proboszcz