You are currently viewing 3 lipca 2022, CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lipca 2022, CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

 

  1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

 

  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. Czwartek, 7 lipca – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i modlitwa o nowe powołania od godz. 17.00.

 

  1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ od godz. 17.00.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy również sobotnim nowożeńcom.

 

  1. Przypominam, że kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych telefon jest na stronie parafialnej i na drzwiach kancelarii. Przypominam także o odpowiednim stroju, kiedy wybieramy się do kościoła na Mszę św. albo kiedy idziemy do kancelarii parafialnej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

 

  1. W minionym tygodniu do wieczności odszedł +Wiesław Wątroba. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15.00. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz