You are currently viewing 9 października 2022, DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 października 2022, DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i ich rodziców.

 

  1. W środę, 12 października, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

 

  1. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30.

 

  1. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W nabożeństwa różańcowego i we Mszy Świętej będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

  1. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

 

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tygodniu na godz. 16.30 a w niedzielę na godz. 15.30.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Spacerowej: Grażyna Wojnarowska, Mariola Kosakowska, Aneta Pyza i Janusz Kosakowski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Rynek.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

  1. W ostatnim tygodniu przeszli do wiecznej ojczyzny: +Maria Grudzień i +Stefan Jacek Patrzałek, polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz