You are currently viewing 24 WRZEŚNIA 2023 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 WRZEŚNIA 2023 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         24 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
 2. Jutro po wieczornej Mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30. Zapraszamy.
 4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 5. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.
 6. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 7. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.
 8. 7 października br. we Włostowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na rzecz naszego Sanktuarium. Bóg zapłać także Pani Sołtys z Zimnowody za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza. Zebrano 1080 zł.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej: Maria Jurkowska, Bożena Domagała, Justyna Rudawska, Ewelina Falasa, Zbigniew Falasa, Łukasz Jagodziński, Jacek Paprocki i Marek Machaj. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Południowej. Bóg zapłać Grupie Modlitwy Ojca Pio za przygotowanie wczorajszej uroczystości św. Ojca Pio, a także za kwiaty i dekorację jego wizerunku.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Zofię Łokieć i Dariusza Głąb. Polecając ich miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

  ks. Leszek Biłas, proboszcz