You are currently viewing 15 stycznia 2023 – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

15 stycznia 2023 – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     22 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem. Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”. 

2. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. 

4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. 

5. W czwartek i piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 i na spotkanie opłatkowe zapraszam Wspólnoty naszej parafii: Radę Parafialną, Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, Grupę Modlitwy Ojca Pio, Legion Maryi, Chór, Scholę.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 460 zł. parafianom z ul. Jędrusiów: Barbara Dora, Martyna Bąk, Ewa Rożek, Ewa Krzyżanowska, Janina Wójtowicz, Maria Różalska i Elżbieta Duchlińska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Stanisław Kosowicz. Polecając go miłosierdzi Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz