You are currently viewing 21 STYCZNIA 2024 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZNIA 2024 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             21 stycznia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego kręgu biblijnego.

  1. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

  1. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  1. W czwartek i piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

  1. Serdecznie dziękujemy za spotkanie z wami w czasie wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny z racji kolędy. Cieszymy się nowymi rodzinami, które zamieszkały na terenie naszej parafii, których domy pobłogosławiliśmy. Pragnę prosić Was wszystkich o modlitwę za nasze małżeństwa i rodziny, aby stały na straży Bożego Prawa w swojej wspólnocie i strzegły chrześcijańskich wartości, troszcząc się o dobre wychowanie swoich dzieci. Przez to będą dawać świadectwo, tak bardzo potrzebne współczesnemu światu.

  1. Zespół Placówek Oświatowych w Bogorii zaprasza wszystkich, którzy chcą podtrzymać najpiękniejszą polską tradycję wspólnego kolędowania na Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.30 w szkolnej hali sportowej. Podczas koncertu będzie możliwość przekazanie datku do puszki na pomoc dla Łucji Rak.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Rosołówki. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Zimnowody.

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Krystynę Dziedzic i Janinę Górską. Polecając ich miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 Ks. Leszek Biłas, proboszcz