You are currently viewing 29 maja 2022, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29 maja 2022, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po nabożeństwie majowym.

 

  1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety.

 

  1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30 i na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, także za dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, którzy już 6 czerwca przyjmą sakrament bierzmowania.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 spowiedź przed bierzmowaniem i przed odpustem. Odpust możemy zyskać i ofiarować za zmarłych, wtedy kiedy jesteśmy pojednani z Bogiem, kiedy możemy przyjąć komunię świętą. Dlatego zachęcam do skorzystania ze spowiedzi świętej.

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź święta od godz. 16.00;

– w sobotę przed odpustem o godz. 19.00 Msza święta i nabożeństwo fatimskie z procesją. Z figurą Matki Bożej przejdziemy ulicami: Staszowską, Jędrusiów, Sandomierską, następnie obwodnicą i koło cmentarza wrócimy do kościoła, gdzie zakończymy apelem jasnogórskim. Będzie to szczególna modlitwa za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, starszych, strażaków i wszystkie wspólnoty naszej parafii, wszystkich czcicieli Matki Bożej.

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pierwszy dzień odpustu w naszej parafii. Msze święte w tym dniu, o godzinie 9.00, uroczysta suma o godzinie 12.00 i wieczorna Msza św. o godz. 16.00 połączona z wieczorem uwielbienia. Oprawa muzyczna: diakonia uwielbienia – Posłańcy Miłości. Nie ma Mszy świętej na Mostkach. Uroczysta suma o godz. 12.00 połączona z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do udziału ministrantów, scholę, dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przeżywały w tym roku pierwszą Komunię w strojach komunijnych, kandydatów do bierzmowania, róże różańcowe, strażaków i wszystkich chętnych do zaangażowania się w liturgię odpustową. Bardzo proszę przygotować feretrony, obrazy i figury do procesji.

 

  1. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na misje. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

 

  1. Z racji zbliżającego się odpustu, proszę zrobić porządek na cmentarzu przy grobach swoich bliskich zmarłych.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na remont zakrystii.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Leśnej i Wilsona: Urszula Chynek, Agnieszka Michalska, Wacława Grudzień, Laura Gałęza, Agnieszka Sierant i Maria Sadłocha. W tym tygodniu troskę o kościół i otoczenie kościoła powierzamy rodzicom młodzieży bierzmowanej.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: +Krystyna Janus i +Artur Stemplowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 ks. Leszek Biłas, proboszcz