You are currently viewing 5 czerwca 2022, ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

5 czerwca 2022, ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Andrzeja Nowakowskiego – misjonarza z Zambii, który głosi nam Słowo Boże. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć misje i naszego misjonarza ofiarą do puszki.

 

 1. Wieczorna Msza święta dzisiaj o godz. 16.00, połączona z wieczorem uwielbienia. Oprawa muzyczna: diakonia uwielbienia – Posłańcy Miłości.

 

 1. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W naszej parafii to drugi dzień odpustu. Msze święte: o godz. 9.00, uroczysta suma z procesją o godz. 12.00 i wieczorna Msza św. o 18.00, w czasie której ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

 1. W środę, 8 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

 1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

 

 1. Bóg zapłać Panu sołtysowi z Bogorii za zebranie składki 270 zł na wywóz śmieci z cmentarza.

 

 1. Bóg zapłać rodzicom dzieci bierzmowanych za posprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarza i ofiarę złożoną na remont zakrystii. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy nowożeńcom.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

 

 1. Tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności, polecajmy Miłosiernemu Bogu: + Artur Stemplowski i +Eugeniusz Grzesik. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz