You are currently viewing 5 lutego 2023 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lutego 2023 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           5 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. 

2. W czwartek i piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. 

4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! 

5. Przypominam, że również w każdą środę kierujemy nasze prośby to Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach podczas Nowenny i Mszy Świętej o godz. 16.30 – serdecznie zapraszam na to modlitewne spotkanie! 

6. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijny za rozebranie dekoracji świątecznych. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Wilsona i Leśnej: Anna Barabasz, Urszula Chynek, Wacława Grudzień, Maria Sadłocha, Agnieszka i Wojciech Sierant. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Południowej.

ks. Leszek Biłas, proboszcz