You are currently viewing 25 czerwca 2023 r. – XII niedziela zwykła

25 czerwca 2023 r. – XII niedziela zwykła

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             25 czerwca 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

 1. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie organizatorów naszego Rodzinnego Pikniku.

 

 1. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Pocieszenia podczas Nowenny o godz. 17.30.

 

 1. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej tym razem w Zimnowodzie. O godz. 19.00 koło remizy Msza święta a następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

 

 1. W piątek o godz. 18.30 spotkanie Rady parafialnej i sołtysów. Bardzo serdecznie zapraszam.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę a także za indywidualne na prace remontowe.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuje za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z Łazisk: Ewa Zielińska, Katarzyna Chłodnicka, Grażyna Dyrduł, Katarzyna Podyma, Wanda Podyma Edyta Podyma, Urszula i Włodzimierz Gałęza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

 

 1. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

 1. Leszek Biłas, proboszcz