You are currently viewing 14 maja 2023 – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 maja 2023 – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                              14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. 

2. W poniedziałek na godz. 17.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII. 

3. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Odpust w Niemirowie.

4. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 17.30 gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia. Wzywamy Ją między innymi jako Żywicielkę głodnych i Opatrzność ubogich, zatem przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy tych dni o urodzaje i za głodujących na świecie.

5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”. W tych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

6. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Tegoroczna nowenna do szczególna modlitwa o powołania kapłańskie. Pierwszy dzień nowenny w naszym dekanacie rozpocznie się w Niemirowie w piątek. Nasza parafia ten dzień będzie przeżywała w niedzielę. O godz. 15.00 rozpocznie się adoracja koronką do Miłosierdzia Bożego. O 15.30 nabożeństwo majowe. O godz. 16.00 Msza święta w czasie której Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy VIII. Od godz. 17.00 dalszy ciąg adoracji zakończony apelem jasnogórskim o godzinie 21.00.

7. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. W sobotę wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ze Staszowa organizuje wyjazd modlitewny do Częstochowy. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na prace remontowe w kancelarii parafialnej.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza rodzicom dzieci rocznicowych. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom kandydatów do bierzmowania.

ks. Leszek Biłas, proboszcz