You are currently viewing 24 grudnia 2023 – IV NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2023 – IV NIEDZIELA ADWENTU

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                         24 grudnia 2023

 

  1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o północy.

 

  1. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00. 10.30 w kaplicy na Mostkach i o 12.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej. Popołudnie i wieczór spotkajmy się przy stole świątecznym w gronie rodzinnym.

 

  1. W drugi dzień świąt, 26 grudnia Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku, czyli o godz. 9.00; 12.00 i 16.00.

 

  1. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 15.30 w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. W czwartek w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej: czwartek, 28.12.2023 – od 9.00 – Kolonia Wysoki Małe – Podlesie; piątek 29.12.2023 – od 9.00 – Moszyny – Barabaszówka; sobota 30.12.2023 – od 9.00 – Rosołówka (od Kol. Bogoria) – Wólka Łaziska.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za dekorację świąteczną rodzicom dzieci komunijnych. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Moszyn.

 Leszek Biłas, proboszcz