You are currently viewing 13 listopada 2022 – TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 listopada 2022 – TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Po Mszy św. zbiórka do puszek. 

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. 

3. W tym tygodniu spotkania kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00: wtorek klasa VII, środa klasa VIII i czwartek klasa VI.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30. 

5. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

6. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.  

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne. Bóg zapłać parafianom z Moszyn za ofiarę 460 zł. 

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Moszyn: Anna Dubiel, Ewa Pinzuł, Urszula Piechocińska i Aurelia Król. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Barabaszówki, Gór Moszyńskich i Rogoźna. 

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 

ks. Leszek Biłas, proboszcz