You are currently viewing 20 marca 2022, TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022, TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
2. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Na godz. 17.00 na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców: poniedziałek klasa VI; wtorek klasa VII; środa klasa VIII.
3. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
4. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W tym dniu o godz. 17.00 na Mszy św. poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci i rodziców.
5. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego.
6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca we wszystkich kościołach w jedności z Papieżem Franciszkiem, zanoszona będzie modlitwa do Boga o pokój na Ukrainie i nawrócenie się Rosji, a także dokona się Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlatego w tym dniu wyjątkowo Msza św. o godz. 17.00 a następnie droga krzyżowa. Dla dzieci droga krzyżowa o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
7. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Rosołówki: Maria Banaś, Małgorzata Kalota, Małgorzata Kondek, Justyna Feledyn, Teresa Kondek, Elżbieta Iskra, Grażyna Sadłocha i Maciej Czapla. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę na cele gospodarcze. Bóg zapłać sołtysom z Bogorii i Kolonii Bogoria za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza. Z Bogorii zebrano 1590 zł. Z Kolonii Bogoria zebrano 690 zł. Bóg zapłać parafianom z Kolonii Wysoki Małe za ofiarę 200 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Zimnowody.
9. 25 i 26 marca dzieci ze Szkolnego Koła Caritas w ramach akcji Caritas Polska, będą zbierały żywność w delikatesach Centrum przy ul. Staszowskiej w Bogorii. Z zebranej żywności zostaną zrobione paczki wielkanocne dla najuboższych z naszego regionu.
10. Do Pana odszedł w ostatnim tygodniu + Józef Snopek. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
ks. Leszek Biłas, proboszcz